Томаты с репчатым луком в маринаде

Категории Помидоры

Томаты — 2 кг. лук репчатый — 200 г. Лук репчатый очистить, нарезать кольцами. Томаты вымыть, наколоть вилкой со стороны плодоножки, уложить плотно в стерильные банки, пересыпая кольцами лука. Подготовленные овощи залить кипящим маринадом (на 1 л воды: соль — 50 г, мед— 100 г, фруктовый ароматизированный уксус — 50 г), накрыть стерильными крышками, после пастеризации в кипящей воде сразу же закатать.

Томаты, маринованные с крыжовником

Категории Помидоры

Томаты и крыжовник вымыть, наколоть вилкой со стороны плодоножки, уложить плотно в банки. Залить кипящим маринадом (на1 л воды: соль— 50 г, сахарный песок— 100 г, уксус можно не добавлять), пропастеризовать. Банку закатать.

Вишнівка

Категории 4 - Напитки

Половину приготовлених для настойки вишень очищають від кісточок, а другу їх половину залишають з кісточками. Підготовлені вишні засипають в бутель на 1/4 його об’єму. Засипані вишні заливають міцною горілкою і.ставлять в затінок на 3—4 тижні. Після цього наливку зливають в інший чистий бутель, додають цукор-пісок з розрахунку 300 г на 1 л настойки, закупорюють і ставлять в тепле місце, щоб цукор потроху розтав. Коли хочуть, щоб вишнівка була солодшою, цукру беруть в два рази більше, роблять густий сироп і, поки він гарячий, потроху розводять ним вишнівку. Охолоджену вишнівку фільтрують, розливають в пляшки,,закупорюють і зберігають протягом 6 місяців. Чим старіша вишнівка, тим вона смачніша.

Малинівка

Категории 4 - Напитки

Бутель заповнюють на 3/4 об’єму стиглою малиною, заливають міцною горілкою і ставлять на 48 год. в затінок при кімнатній температурі. Після цього горілку зливають, висипають малину, насипають половину бутля свіжої малини, заливають цією ж самою горілкою і ставлять знову на 48 год. Не треба давати настоюватись малині більше 48 год., бо вона, виділяючи кислоту, погіршить смак настойки. Настояну на малині горілку після 48 год. зливають, фільтрують і поступово змішують з густим сиропом, для приготування якого беруть стільки цукру, скільки було злито горілки.
Приготовлену малинівку розливають в пляшки, закупорюють і ставлять на 4—5 місяців в темне місце. Після цього її можна пити.

Тернівка

Категории 4 - Напитки

Достиглий терен насипають в бутель і пересипають цукром. Шийку бутля зав’язують марлею і ставлять його на 6 тижнів на сонце. Коли терен перебродить, в нього вливають горілку (0,5 л на 10 кг) і дають постояти 3—4 місяці. Після цього настойку зливають, добре проціджують, розводять горілкою, виливають в каструлю, дають раз закипіти, охолоджують, розливають в пляшки, закупорюють і осмолюють. Зберігають в сухому підвалі, присипавши кожну пляшку сухим піском.

Морелівка

Категории 4 - Напитки

Беруть найбільш стиглу і найсолодшу морель, без плям і не зіпсовану, виймають з неї кісточки, ягоди нарізують маленькими кусочками, добре мнуть і видавлюють сік. 1 склянку соку змішують з 1,5 склянками горілки, ставлять на 1 місяць в холодне місце, проціджують, розливають в пляшки і закупорюють.

Морель — морела, желтосливник, мелкий абрикос.

Слив’янка

Категории 4 - Напитки

В бутель з широкою шийкою насипають повно спілих слив-угорок. Сливи заливають горілкою (міцнішою від звичайної), закупорюють і ставлять в темне місце на 4—б тижнів. Після цього зливають всю горілку, а в бутель насипають цукру, скільки вміститься. Замість цукру сливи можна залити холодним цукровим сиропом, приготовленим за пропорцією: 400 г цукру на 1,5 л води. Цукор вбирає із слив весь спирт. Через два тижні сироп зливають і змішують із злитою раніше горілкою, фільтрують, розливають в пляшки, закупорюють і зберігають протягом півроку. Після цього слив’янку можна пити.

Спотикач з анісу

Категории 4 - Напитки

Беруть 50 г свіжого анісу, добре промивають і висушують в затінку. Далі висипають його на аркуш білого паперу, роздавлюють качалкою, кладуть в емальовану каструлю, вливають туди 1,5 л горілки (міцнішої від звичайної), дають постояти з вечора до ранку і проціджують. Окремо на вогні розчиняють 2 кг цукру в 12. склянках води і коли вона закипить, видаляють піну, знімають з вогню, змішують з настояною горілкою, виливають в бутель і кладуть туди по 1 г коріандру, кориці, гвоздики і цедру з 1 апельсина. Щодня настойку треба збовтувати. Через 4 доби її проціджують, розливають в пляшки і добре закупорюють. Спотикач вважається готовим через 6 місяців.

Контабас

Категории 4 - Напитки

Беруть бруньки з кущів чорної смородини, насипають в пляшку до половини і заливають горілкою. Обв’язавши шийку пляшки марлею, ставлять її на сонце і тримають так не більше шести тижнів. Після цього настойку проціджують, дають устоятися і, коли потрібно, ще раз проціджують, розливають в пляшки, закупорюють і зберігають в сухому прохолодному місці. Чим старіший контабас, тим він кращий.

Мокруха

Категории 4 - Напитки

1 л горілки (міцнішої від звичайної) настоюють в затінку протягом двох тижнів на цедрі з 2 апельсинів і 8—10 гвоздиках. Після цього додають 0,25 л вишневого соку. Якщо настойка буде дуже міцна, додають ще соку. Добре перемішавши, фільтрують і зберігають в закупорених пляшках не менше півроку. На смак мокруха схожа на хороший лікер.