Томаты в соке черной смородины

Категории Помидоры

Томаты — 2 кг, сок черной смородины — 300 г, черная смородина (веточки с листьями) — 2—3 шт., вода —1 л, сахарный песок — 100 г, соль — 30 г.

Спелые томаты вымыть, наколоть вилкой со стороны плодоножки и уложить в банку вместе с веточками черной смородины (их длина должна соответствовать высоте банки). Растворить в воде сахарный песок и соль, добавить сок черной смородины (вместо сока можно положить ягоды черной смородины), нагреть раствор до кипения и провести трехкратную заливку томатов или пропа-стсризовать. Банку закатать.

Томаты с гроздьями рябины

Категории Помидоры

Томаты — 2 кг, рябина (гроздья) — 0,5 кг, вода — 1л, сахарный песок — 100 г, соль — 30 г, яблочный уксус — 50 г.
Томаты в наколоть вилкой со стороны плодоножки, уложить в банку-вместе с промытыми гроздьями рябины. Развести в воде сахарный песок, соль и уксус, кипящим раствором провести трехкратную заливку. Банку закатать.

Томаты, маринованные с перцем в ароматизированном уксусе

Категории Помидоры

Овощи вымыть. На перце сделать небольшие надрезы вдоль. Сердцевину не вынимать: она ароматная и полезная. Томаты наколоть со стороны плодоножки. Все красиво уложить в банку, залить кипящим маринадом (на 1 л воды: соль— 50 г, мед или сахарный песок— 100 г, фруктовый уксус— 50 г, перец горошком — 10 шт.), пропастеризовать. Банку закатать.

Томаты с медом и яблочным соком

Категории Помидоры

Томаты — 2 кг, яблочный сок — 500 г, мед — 100 г, перец жгучий —1/2 стручка, вода — 1л, соль — 50 г.
Томаты вымыть, наколоть вилкой со стороны плодоножки, уложить в банку, добавить кусочек жгучего перца. Растворить в воде мед и соль, смешать с яблочным соком. Довести раствор до кипения, залить томаты и пропастсризовать. Банку закатать.

Томаты и перец с репчатым луком в медовой заливке

Категории Помидоры

Перец сладкий — 1 часть, томаты — 1 часть, лук репчатый— 1 часть. Медовая заливка: мед — 1 часть, уксус яблочный — 1 часть, вода — 1 часть, масло растительное — 1 часть, соль — 50 г на 1 л готовой заливки.
Лук репчатый очистить и нарезать кусками. Перец и томаты вымыть, удалив плодоножки. Томаты наколоть вилкой со стороны плодоножки, перец нарезать ножом вдоль плода. Приготовить медовую заливку, довести ее до кипения. Овощи пробланшировать, опуская их на одну минуту в кипяшую заливку, и уложить плотно в стерильную банку. Затем залить уложенные овощи кипящей смесью (той же самой, в которой бланшировались овощи), провести пастеризацию в кипящей воде. Банку закатать.

Тертуха київська

Категории 4 - Напитки

Перебирають стиглі суниці, насипають їх в емальовану каструлю шарами, пересипаючи кожний цукром. Щільно накривши каструлю покришкою, ставлять її на 3 дні в холодне місце. Після цього обережно зливають сік і проціджують його через чисту салфетку. Проціджений сік розливають в міцні пляшки на 3/4 їх об’єму, додають трохи міцної горілки, добре закупорюють, обв’язують шпагатом і осмолюють. Зберігають в холодному місці, в піску, в стоячому положенні.
На 800 г ягід — 1 кг цукру.

Мочена

Категории 4 - Напитки

Беруть однакову кількість цедри з лимона і апельсина, висушують її і настоюють на горілці протягом трьох місяців. Після цього кладуть в бутель нову добре висушену апельсинову цедру і заливають її першою процідженою настойкою. Дають настоятись ще 4—5 місяців, зливають, проціджують і розливають в пляшки.

Вишняк

Категории 4 - Напитки

Вишні пересипають в бутлі цукром з розрахунку 400 г цукру на 1 кг вишень і ставлять на сонце, зав’язавши шийку бутля марлею. Дають так стояти 6 тижнів, аж поки вишні не перебродять. Після цього вишняк розливають в пляшки і закупорюють. Так приготовляється перший вишняк. Вишні, що залишились в бутлі, заливають горілкою і дають постояти 2 місяці і знову розливають в пляшки. Так одержують другий вишняк.

Вишнівка київська

Категории 4 - Напитки

Засипають 3/4 бутля стиглими вишнями, половину яких всипають з кісточками, а з другої половини видаляють їх. Бутель доливають міцною горілкою і ставлять в холодне місце на 6—8 тижнів, але не більше. Після цього горілку зливають, а з вишень видавлюють сік, накладаючи гніт на полотняний мішечок, в який кладуть вишні. Через добу, як вижатий сік стане прозорим, його змішують з горілкою, розливають в пляшки, добре закупорюють і осмолюють. Вишнівка повинна стояти цілий рік.

Вишнівка старосвітська

Категории 4 - Напитки

Підготовлені вишні товчуть разом з кісточками, кладуть в бутель і зброджують протягом 3 днів. Після цього додають горілку, корицю, мускатний горіх і ставлять в тепле місце на 8 днів. Коли настойка зробиться прозорою, її зливають, проціджують, додають густий сироп, добре розмішують і розливають в пляшки.

На 1 кг вишень — 400 г горілки, 1,5 г кориці, 1 г мускатного горіха і 250 г цукру.